Nevýhody obchodování u brokerů Stockpair a Binatex

Napsal Topoption.blogerka.cz (») 11. 8. 2017 v kategorii Binární obchodování, přečteno: 931×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Proč neobchodovat u společnosti Binatex

O brokerské společnosti Binatex bylo v poslední době hodně slyšet. Tento broker je propagován prostřednictvím podvodných zpráv, které se tváří jako novinky o lidech, jenž výrazně zbohatli prostřednictvím platformy tohoto brokera. Na webu společnosti Binatex jsou také umístěny zvláštní interaktivní prvky, díky kterým si může obchodník spočítat, kolik vydělá (více zde) - toto je samozřejmě velká absurdita, která má pouze za úkol nalákat důvěřivce k této společnosti. Na brokera navíc upozornila ČNB, která veřejnost upozornila, že BInatex nemá žádné povolení pro poskytování svých služeb v ČR.

Stockpair

StockPair je často označován jako jeden z nejlepších brokerů na binární opce s licencí ČNB. Jedná se sice o regulovanou společnost s pojištěním vkladů, ovšem v dnešní silné konkurenci jeho nabídka nezaujme tak, jako před několika lety. Problém je možná v tom, že ostatní brokeři přicházejí neustále s různými inovacemi, což se o společnosti StockPair rozhodně říct nedá.

Platforma brokera sice nedávno prošla výraznějšími změnami, které se ovšem na funkčnosti ani na obchodních možnostech prakticky neprojevily. Zhodnocení zůstalo průměrné a i nadále závisí na zvoleném aktivu, exspiračním čase, ale také na tom, zda volíte možnost PUT nebo CALL. Dřív bylo možné u několika aktiv najít zhodnocení nad 100%, což se vám dnes už pravděpodobně nepoštěstí.

Obchodování u StockPair

StockPair se zaměřuje zejména na velké evropské státy, kde může oslovit více obchodníků a investorů. Ačkoliv má provozovatel brokera licenci ČNB, nepodporuje StockPair češtinu ani slovenštinu a veškerá komunikace probíhá a angličtině. Bez znalosti angličtiny se neobejdete ani u důležitých dokumentů jako jsou obchodní podmínky.

Další nevýhodou je vyšší finanční náročnost, protože minimální objem transakce u klasických opcí je 20$. Minimální požadovaný vklad je sice 250$, ale pokud chcete dodržet základní pravidlo bezpečného money managementu, podle kterého má jedna investice představovat maximálně 5% obchodního účtu, budete muset vložit alespoň 400$. U některých konkurenčních brokerů je přitom minimální transakce pouhý 1$.

Vysoké transakce nepotěší zejména začínající obchodníky. Pro ty není broker StockPair ideálním zázemím už kvůli tomu, že nenabízí žádný cvičný demo účet. Většina předních brokerů na binární opce demo účet poskytuje přitom bezplatně a bez časového omezení. Ani edukační centrum na webu brokera neobsahuje mnoho vzdělávacích materiálů.

Velkou nevýhodou je absence kryptoměn. Přitom poptávka po obchodování digitálních měn výrazně roste a je tak s podivem, proč broker jejich obchodování neumožňuje. Pokud tak chcete obchodovat kurz Ethereum, Bitcoin, Monero či Litecoin, budete se muset poohlédnout po jiné brokerské společnosti.

Obchodní bonusy

Broker čas od času nabídne nějaký bonus, aby nalákal nové obchodníky, ovšem bonusové podmínky nejsou příliš výhodné. Například pokud přijmete bonusu za vklad, tak si můžete bonusovou částku a zisky vybrat až poté, co zobchodujete 40 násobek bonusové částky. Pokud například vložíte 500$ a získáte bonus 250$, musíte uzavřít transakce o celkovém objemu 10 tisíc USD.

Vloženou částku 500$ si můžete vybrat i před splněním podmínek, ovšem v takovém případě vám broker bonus zruší. Pokud se vám navíc nebude dařit a proděláte například 100$, odečítá se ztráta z vašeho vkladu (nikoliv z bonusu) a vybrat si budete moci jen 400$.

Pravdou je, že podobné podmínky mají u bonusových akcí i ostatní brokeři. Například u IQ Option bonus musíte proobchodovat 35 krát, než vám broker umožní výběr bonusové částky. Už jen proto by žádné bonusy neměly hrát při výběru brokera zásadní roli. 

Zdroj: https://binarniopce.biz/stockpair-recenze/


Komentování tohoto článku je vypnuto.